środa, kwiecień 25, 2018
Maruszańska flaga
Flaga z godłem miejscowości
Cmentarz ewangelicki
Stary cmentarz z XVIII wieku
Kaplica św. Teresy
Kaplica zbudowana w 1928 r.
Stara cegielnia
Cegielnia gwarecka -1998 r.
Przyroda na Maruszach
Bażant zwyczajny
Stare tradycje
Maruszańscy Kolędnicy

Aktualności

Projekt "Marusze-zapomniana kolonia"

logo

Na początku 2012 roku Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku ogłosiło konkurs w ramach programu grantowego "Działaj lokalnie VII", który realizowany jest przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

Zgłoszony przez osobę prywatną wniosek dotyczący integracji mieszkańców zapomnianej kolonii Marusze zdobył uznanie jury i został wyróżniony grantem finansowym w wysokości 1500 zł.

 

 

Te pieniądze stały się podstawą do szeroko zakrojonych działań związanych z nagłośnieniem projektu, poszukiwaniami eksponatów, ciekawych historii oraz przygotowaniu finałowej wystawy. Można, więc powiedzieć, że dzięki wsparciu finansowemu CRIS można było urzeczywistnić plany i marzenia organizatora.

Głównym celem była integracja wszystkich mieszkańców podczas gromadzenia informacji i eksponatów nawiązujących do historii Marusz oraz udział w finałowej wystawie.

W projekt, który trwał od maja do końca października 2012 r. oprócz pomysłodawcy i jego rodziny zaangażowali się wspaniali Mieszkańcy Marusz, duszpasterze, lokalni miłośnicy historii, właściciele i byli pracownicy pobliskich cegielni i innych zakładów pracy, lokalni przedsiębiorcy oraz pracownicy samorządowi.

Największym jednak sukcesem będzie powstanie aktywnej grupy osób, którzy dążyć będą poprzez kolejne inicjatywy do polepszenia warunków życia na Maruszach.

plakat

 

Polecamy

banerek2

Gościmy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © Marusze 2012 -2013

Bez zgody autora kopiowanie materiałów zabronione.
Kontakt:  Dariusz Dyrszlag
  tel. 519 127 874
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Serwis marusze.pl utrzymywany na serwerze firmy

www.mbursz-net.pl

Dobry Serwis Komputerowy | Strony internetowe

 stopkambursz-net

i4 Facebook Likebox slider

stationery